Zmiana zaczyna się w Tobie

Świat się zmienia a my razem z nim. Ciągły rozwój jest nieodzowną częścią wszechświata. Nasza Nowa Opowieść to portal poświęcony rozwojowi całej istoty ludzkiej. Holistyczne podejście do zagadnień, pozwoli Ci znaleźć tutaj ćwiczenia oraz techniki zaczerpnięte od psychologów, trenerów NLP oraz duchowych przewodników współczesnego świata.

Wszystkie narzędzia, które tutaj przedstawiam, przetestowałem osobiście. Część z tych metod była pomocna na pewnym etapie mojego życia, a inne stosuję do dzisiaj, z mniejszą lub większą regularnością. 

 

Serdecznie zapraszam do lektury!

Najnowsze wpisy

Od czego zacząć przygodę z rozwojem?

Od czego zacząć?

Odpowiedź nasuwa się od razu. Zaczyna się od początku, oczywiście. Każdy dzień jest nowym początkiem. Każdy dzień jest nową szansą na ulepszenie, chociażby jednego procesu w projekcie Życie.

Czego już nie chcę...

Bardzo ważne jest uświadomienie sobie, czego nie chcę. To jest często fundament zmiany, na lepsze. Zresztą często bardziej skupiamy się na tym czego nie chcemy, niż na tym, na czym nam zależy. Zastanów się teraz, czy też tak masz. Większość dnia denerwujesz się na sytuację, w której aktualnie jesteś, na ludzi, z którymi przyszło Ci spędzać czas.

Stawianie celów

Jeżeli wiesz już, czego nie chcesz, to łatwiej będzie Ci zdefiniować, to czego pożądasz. Jest to pierwszy krok na drodze, do Twojego wzrostu. 

Zacznij od małych kroków

Ostatnio w Internecie dość popularna stała się, metoda Dwóch Minut. Ja zwykłem ją nazywać, metodą Pierwszego kroku. Niezależnie jak ją nazwiesz, polega na tym samym. 

Działanie jest najważniejsze

Tak, dokładnie, zrób mały krok, wykonaj czynność, która zbliży Cię do Twojego marzenia i odpuść. Zrób tak kolejnego dnia, i kolejnego, a magia zacznie się wydarzać. 

Mały krok może być tutaj

Zachęcam Cię do pozostania ze mną dłużej, odwiedź zapisane strony mojej Internetowej Księgi, Naszej Nowej Opowieści. Zostań ze mną tak długo, jak potrzebujesz. 

Zajrzyj do Księgi, i znajdź coś dla siebie. Znajdziesz w niej motywację, porady, metody i techniki, które używałem i używam do dzisiaj, które mogą być pomocne również dla Ciebie. Pamiętaj, że to, czemu dajesz uwagę, rośnie. Rośnie niezależnie od tego czy jest to w Twojej ocenie, dobre czy złe.